http://3dpanorama.lt/category/virtualus-turai/

 

Trimatė panorama – tai fotorealistinis erdvės demonstravimo būdas. Ekrane nuotraukų pagrindu sukuriamas trimatis erdvės vaizdas, leidžiantis žiūrovui laisvai judėti 360 laipsnių sfera bet kuria kryptim, naudojant valdymo įrankius, taip pat didinti arba mažinti objektus, ar keisti apžiūros kampą...

Nardymas tarp ledynų



Pietinėje Šveicarijoje, Tičino kantone (vienintelis administracinis vienetas, kurio oficiali kalba italų), aukštai kalnuose plyti žiemą užšalantis Sassolo ežeras. Negana nuostabių Alpių vaizdų 2 km aukštyje virš jūros lygio - ežeras populiarus ir dėl jame plaukiojančių ledyno struktūrų. Po žiemos šylant orams vandens srovės visiškai užšalusiame ežero ledyne išgraužia įvairiausius urvus ir nuglūdina įspūdingus plaukiojančius ledo darinius. Šįkart jums parodysime keletą fotografo Franco Banfi kadrų po vandeniu.

Olos Vietname


Didžiausias pasaulyje olų pasažas glūdi Vietnamo džiunglėse, toks didelis, kad jo pabaiga dar neatrasta. Hang Son Doong yra 150 olų sistemos dalis, apsupta džiunglių ir Vietnamo karo metu naudota kaip slaptavietė nuo amerikiečių bombardavimų. Olų pasažas toks didelis, kad jame tilptų visas 40-aukščių dangoraižių kvartalas. Įėjimas į pasažą buvo aptiktas britų speleologų 2009 metais.

 

Tornado medžioklė

 

Pirmieji “tornado medžiotojai” atsirado 1950 metais. Dabar tai jau tapo lyg ir savotiška sporto rūšimi. Tokių medžiotojų šiandien Amerikoje suskaičiuota gerokai per šimtą. „Per daugelį metų aš išmokau, kur kils viesulas: tiesiog stebiu debesis ir orientuojuosi, į kurią pusę slinks tornadas“, – sako ilgametis „medžiotojas“ Karsonas Idzas. Tornadai dažniausiai kyla perkūnijos metu. Jei tai pasitaiko naktį, “medžiotojams” gresia didelis pavojus. Galima įsivaizduoti per pavojingus žaibus ir vėtrą lekiančią mašiną, kuri dar gali būti sudaužyta ir iš dangaus pažirusių teniso kamuoliukų dydžio ledų!

14 gražiausių pasaulio krioklių

14 gražiausių pasaulio krioklių

Nedaugelis dalykų taip gerai simbolizuoja laukinę gamtą kaip riaumojantys kriokliai. Keturiolikos iš gražiausių pasaulyje sąrašą sudarė „Mother Nature Network“.


Anchelio krioklys

14 gražiausių pasaulio krioklių
© Corbis/Scanpix

Tai aukščiausias krioklys pasaulyje, 979 metrus krintantis nuo Aujantepui statkalnio Venesueloje. Jis toks aukštas, kad didelė dalis vandens išgaruoja ir išsisklaido kaip migla dar prieš pasiekdamas srauto apačią.

 

Kraujo kriokliai

14 gražiausių pasaulio krioklių
© Wikimedia Commons nuotr.

Šie šiurpoki kraujo raudonio kriokliai kliokia atokioje Antarktidoje. Jų spalvą lemia geležies oksido turintis sūrus vanduo, tačiau didžioji šių krioklių paslaptis - kas juose gyvena. Vandens pavyzdžiuose beveik nėra deguonies, tačiau surasta bent septyniolika skirtingų mikrobų, kurių gyvybės palaikymo mechanizmas - kaip niekieno kito Žemėje.

 

Ban Gioco kriokliai

14 gražiausių pasaulio krioklių
© Corbis/Scanpix

Ties Kinijos ir Vietnamo siena laipteliais krintantys kriokliai dar gražesni tampa dėl puikaus peizažo fone. Nors jų aukštis tik apie 30 metrų, vandens griausmas girdimas iš toli.

 

Detifoso krioklys

14 gražiausių pasaulio krioklių
© Corbis/Scanpix

Šiaurinėje Islandijoje esantis didžiulis Detifoso krioklys pripažįstamas didžiausiu ir galingiausiu Europoje. Jis yra nacionaliniame parke ir lieka nenaudojamas kaip energijos šaltinis. Planai čia statyti hidroelektrinę buvo įvardyti kaip rizikingi. 100 metrų pločio ir 45 metrų aukščio krioklį maitina iš ledyno ištekanti upė.

 

Goktos krioklys

14 gražiausių pasaulio krioklių
© Wikimedia Commons nuotr.

Šimtmečius žinomas vietiniams, likusiajam pasauliui šis krioklys buvo paslaptis iki 2005 metų, kai jį išvydo vokiečių tyrinėtojas Stefanas Ziemendorffas. Krintantis atokioje Amazonės provincijoje Peru, šis krioklys yra vienas iš aukščiausių pasaulyje. Nors iki galo ir tiksliai išmatuotas jis dar nėra, kai kuriais duomenimis, Goktos kriokliui skiriama trečioji arba ketvirtoji vieta.

Apie šį krioklį sklando ne viena legenda. Teigiama, jog taip ilgai vietiniai apie jo buvimą nepasakojo, nes baiminosi Goktos vandenyse gyvenančios gražuolės šviesiaplaukės undinės prakeiksmo.

 

Havasu krioklys

14 gražiausių pasaulio krioklių
© Corbis/Scanpix

Šniokščiantis per raudonas uolas ir sutekantis į turkio spalvos baseiną, šis krioklys yra vienas labiausiai fotografuojamų pasaulyje. Jis yra JAV, Didžiojo kanjono nacionaliniame parke. Krioklio vanduo krenta nuo 37 metrų aukščio vertikalios uolos.

 

Igvasu krioklys

14 gražiausių pasaulio krioklių
© Corbis/Scanpix

Ant Argentinos ir Brazilijos sienos esantis Igvasu, anot legendos, atsirado, kai graži jauna moteris atsisakė tekėti už dievo ir pasirinko mirtingą mylimąjį. Abu įsimylėjėliai bandė bėgti kanoja, tačiau dievas įniršęs perkirto upę, pasmerkdamas juos amžinai kristi su vandeniu.

Krioklys sudarytas iš 275 protakų, kurių aukštis siekia iki 80 metrų. Visos krioklių sistemos ilgis - 2,7 kilometro. Tarp atšakų – daugybė salų.

 

Jogo krioklys

14 gražiausių pasaulio krioklių
© Corbis/Scanpix

253 metrų aukščio krioklys Indijoje. Azijoje netrūksta iš aukščiau krintančių krioklių, tačiau šio srovė per visą aukštį yra nenutraukiama uolų ar kitų kliūčių. Gausiai lankomas turistų, įspūdingiausias - per musonų sezoną.

Kajeturo krioklys

14 gražiausių pasaulio krioklių
© Corbis/Scanpix

Krioklys Pietų Amerikoje, centrinėje Gajanoje, ant Potaro upės, prasidedančios Pakaraimos kalnuose. Krioklio aukštis yra 226 metrai. Kajeturo tarpeklio ilgis - 8 kilometrai. Tai vienas iš nedaugelio krioklių pasaulyje, galintis pasigirti ir aukščiu, ir srovės stiprumu.

 

Gulfoso krioklys

14 gražiausių pasaulio krioklių
© Corbis/Scanpix

Gulfoso krioklį Islandijoje išgraužė Hvitos, arba kitaip - Baltoji upė. Vanduo krinta 32 metrus į gilų ir siaurą kanjoną, čia dažnai galima išvysti vaivorykščių. Artinantis prie krioklio, dėl atitinkamo reljefo kyla įspūdis, jog upė ne sminga žemyn, o tiesiog pranyksta žemės paviršiuje.

 

Niagaros kriokliai

14 gražiausių pasaulio krioklių
© Corbis/Scanpix

Vandeningiausias ir garsiausias krioklys Šiaurės Amerikoje yra Kanados ir JAV pasienyje, jis - svarbus elektros energijos šaltinis abiems šalims. Ožio sala krioklį dalina į dvi dalis: Kanados krioklį, per kurį prateka 95 proc. vandens kiekio (plotis - apie 800 metrų, aukštis - 48 metrai) ir Amerikos krioklį (plotis - apie 300 metrų, aukštis - 51 metras. Niagara krinta su didžiule jėga, todėl šį krioklį pamėgo ekstremalių pojūčių mėgėjai, su srove leidęsi statinėmis ar bandę Niagarą kirsti eidami ištemptu lynu.

 

Plitvicų kriokliai

14 gražiausių pasaulio krioklių
© Corbis/Scanpix

Daugybė krioklių prie Plitvicų ežerų Kroatijoje kuria priešistorinį kraštovaizdį. Atrodo, jog vanduo krinta nuo kiekvienos briaunos, susirinkdamas krištolo skaidrumo ežeruose, kurie išsidėstę Kapelos kalnuose, sudarančiuose dalį Dinarų kalnų, 503–639 metrų aukštyje.

 

Trou de Fer (Geležies duobės) kriokliai

14 gražiausių pasaulio krioklių
© Corbis/Scanpix

Tai vienas atokiausių ir puikiausių peizažų pasaulyje. Reunjono saloje, nutolusioje nuo Madagaskaro, vanduo krinta į didžiulį žalią kraterį. Iš viso suskaičiuojami šeši kriokliai.

 

Viktorijos krioklys

14 gražiausių pasaulio krioklių
© Corbis/Scanpix

Tarp Zambijos ir Zimbabvės yra plačiausia krintančio vandens juosta pasaulyje. Pirmasis šiuos krioklius išvydęs europietis Davidas Livingstone'as vėliau rašė, jog „niekas negali įsivaizduoti vaizdo grožio, remdamasis tuo, ką matė Anglijoje. To niekada anksčiau nematė europiečio akys, tačiau praskrisdami regėjo angelai“.

Krioklys krenta iš 108 metrų aukščio ir driekiasi 1,7 kilometro. Jame gausu salelių, kurios vandenį dalija į daug mažų krioklių. Krioklį gaubia tirštas rūkas, o garsus šniokštimas girdimas maždaug 40 kilometrų spinduliu.

 

Kalėdiniai Gineso rekordai


Didžiausia Kalėdų senelio atributikos kolekcija. Jean-Guy Laquerre iš Kanados savo kolekcijoje turi net 25 189 įvairiausių lėlyčių, žaisliukų, figūrėlių, servetėlių, atvirukų ir kitų niekučių. 



 


Butchart sodai, Britų kolumbija

Butchart sodai, esantys Britų Kolumbijoje (provincija Kanadoje) laikomi vienais iš įspūdingiausių visame pasaulyje. 20 hektarų ploto užimantys sodai primena rojų ir nepalieka abejingų. Šiuose soduose niekada nebūna nyku - sodai gyvi visais metų laikais, nuo vasaros karščių iki žiemos speigų.